Трохи більше тижня залишається до надважливого в житті України дня – виборів президента. Саме 31 березня нам доведеться сказати, кому ми готові довірити керівництво державою на наступні п’ять років. Куди ми прагнемо рухатися і які погляди обстоюємо.
Якщо проаналізувати ситуацію в країні, то більше ніж 30% українців станом на зараз знають, за кого віддадуть свій голос. Та й чи взагалі прийдуть на виборчі дільниці! І це легко пояснити. Більшість людей просто не вірить у те, що їхній голос буде врахований. Адже експерти й опозиційні політики вже давно заявили про можливі фальсифікації на виборах із боку влади. Випадки порушення виборчого законодавства фіксують і правоохоронці…
Виникає багато запитань і до ЦВК – там надрукували більше виборчих бюлетенів, аніж є виборців. Масово приходять запрошення на вибори й для тих, хто за фактом не зареєстрований за тим чи іншим місцем проживання, аврально створюють дільниці на військових полігонах, де ніколи їх не було (на прикладі Яворівського полігону на Львівщині). Чи не готується влада таким чином до масових фальсифікацій – наразі питання риторичне, але пересторога все ж залишається…
Інша яскраво виражена ознака цієї виборчої кампанії – низька політична культура кандидатів у президенти і їхніх команд. Бачимо, що певні кандидати оббріхують опонентів і, як у тій крилатій фразі, намагаються знайти "скалку" із помилок у чужому минулому, не помічаючи величезної "колоди" у власному. Цим такі горе-кандидати руйнують довіру людей до політики і політиків у цілому.
Зрештою, чого лише вартий виборчий бюлетень і присутність у ньому кандидатів-двійників. Нагадаю, одним із 39 претендентів на пост глави держави є [виключений із фракції "Народний фронт" нардеп] Тимошенко Юрій Володимирович. Реєстрація цього кандидата відбувалася з однією метою – "забрати" голоси від лідерки цих передвиборчих перегонів, голови партії "Батьківщина" Юлії Володимирівни Тимошенко. Через можливу плутанину з однаковими прізвищами у бюлетені навіть були звернення до Верховного Суду, аби зобов’язати ЦВК пронумерувати перелік. Утім, там відмовилися це робити. "Установлення форми виборчого бюлетеня з виборів президента України та затвердження тексту, що міститься в ньому, належить до дискреційних повноважень Центральної виборчої комісії", – ідеться в повідомленні суду.
Писати про ці вибори можна дуже багато. Бо навіть зараз зрозуміло, що відбуватимуться вони у два тури. І свій голос 31 березня українці повинні будуть підтвердити на виборчих дільницях ще й у квітні, під час другого туру. Але найважливіше, аби наші громадяни зрозуміли, що цей тиждень – вирішальний. Хай як гучно зараз не звучить ця фраза, але так і є! Бо в ці дні може пролитися найбільше бруду на багатьох політиків. Також останні дні перед виборами – ключова можливість, аби до кінця зрозуміти, кого ви готові підтримувати. Це час на те, аби ретельно вивчити програми кандидатів, а не вестися на гучні обіцянки з білбордів. Час, щоб усвідомити, хто зможе забезпечити Україні та її громадянам гідне й щасливе життя не на словах, а на ділі.
Для кандидатів у президенти України цей тиждень теж вирішальний. Бо покаже, хто вміє грати за правилами, а для кого бажання перемогти у будь-який спосіб – головна ціль.
Хочу вірити, що вибори пройдуть спокійно, без порушення законодавства. Що кожен голос буде врахований! Що кожен українець зробить правильний вибір – за гідне і щасливе майбутнє в успішній Україні. Країні, де немає зубожіння, корупції, негідних політиків. Де люди живуть під мирним небом, а не засинають під звуки ворожих пострілів.
31 березня – час розставити на владній шахівниці політичні фігури у правильному порядку!