Детальніше...За інших історичних умов він міг принести своїй нації славу відомого філософа. Однак доля та обставини примусили його взяти на себе обов’язок підпільної праці у визвольному русі. І він впорався з ним сповна, використавши усі дані Богом таланти там, де інші, можливо, були б і безсилими. Та все ж, до кінця свого життя він залишався філософом, за способом думання і викладення своїх думок. Можливо, саме тому для багатьох він досі є не дуже зрозумілим і оціненим. Дослідження його діяльності, переважно, зосереджуються на проголошенні Акту відновлення Української держави 1941 р., а інші аспекти та періоди детальніше не висвітлюються.

Детальніше...«В цьому будинку загинув 14 січня 1944 року визначний діяч українського націоналістичного руху полковник Роман Сушко 9.03.1894 – 14.01.1944». Такий напис прочитав на меморіальній таблиці на будинку № 3 на вул. В. Винниченка.

Детальніше...Дане дослідження описує бойові дії часів Першої світової війни на Східному фронті (Східна Галичина) у середині жовтня 1914 року. Позаду вже були невдалі для австро-угорської армії бої на Гнилій Липі, втрата практично без бою столиці коронного краю Галичини - Львова, поразка у Городоцькій битві. Російська армія, хоч із втратами, але таки невпинно просувалась далі на захід територією Галичини і підступила до річки Сян та гірських перевалів Карпат.

Детальніше...1 листопада у Львові вшановують 75-ті роковини смерті митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. 1 листопада 1944 року духовний провідник церкви відійшов у вічний світ. Прощались із владикою тоді вже у радянському Львові. Комуністична влада не наважилась перешкодити багатолюдній похоронній процесії. Однак довкола смерті митрополита Кремль робив чимало наклепів і міфів, донині існує багато літературних вигадок.

Детальніше...На зламі 1980-х років СРСР переживав завершальний період існування. Давалися взнаки безліч соціально-економічних, політичних, національних та культурно-духовних проблем, які нагромадилися за десятиліття панування радянської влади.

Детальніше...20 років тому, 23 червня 2001 року, папа Іван Павло ІІ приїхав в Україну. Понтифік відвідав Львів і Київ. Пастирський візит тривав до 27 червня.

Детальніше...Навесні 1943 року почалося формування дивізії «Ваффен СС» «Галичина». Про цей фронтовий підрозділ, який воював у Другій світовій війні на боці Третього рейху, Радіо Свобода поговорило з істориком Яною Примаченко.

Детальніше...Після того, як у вересні 1914 року австро-угорська армія вимушено залишила місто Львів, вона продовжила з боями відступати на захід. Вже невдовзі російська армія окупувала більшу частину Галичини - вона вийшла до Перемишля, оточивши його, захопила Карпатські перевали та націлилась на вторгнення в Угорщину. Під реальною загрозою виявилась доля усієї Габсбургської монархії.

Детальніше...20 березня 2021 року виповнюється 382 рок від дня народження визначного українського діяча, гетьмана України Івана Мазепи. "Історична правда" пропонує Вам відкрити для себе цікаві та маловідомі факти з життя цієї непересічної особистості.

Детальніше...87 років тому народився один з найвидатніших представників української діаспори за океаном - Рей (Рамон) Гнатишин (16 березня 1934, м. Саскатун, Канада - 18 грудня 2002, Оттава, Канада) - канадський юрист, сенатор, міністр та 24-й генерал-губернатор Канади (1990-1995). Перший українець за кордоном, який обіймав таку високу посаду. Про це повідомляє Diaspora.ua

Репліка

«Смотрящі» повертаються?!
Олег Радик

«Смотрящі» повертаються?!

Не думали, що будемо таке писати, але виглядає дійсно що «смотрящі» повертаються, щонайменше у вугільну галузь.

Дайджест

23 березня
Юридична компанія "Дорожній адвокат"
Ваші дії при ДТП: детальна інструкція

Ваші дії при ДТП: детальна інструкція

08 березня
Книга пам’яті полеглих за Україну
17 жінок-воїнів, які віддали життя за Україну

17 жінок-воїнів, які віддали життя за Україну

28 лютого
Тетяна Мороз, Армія Інформ
Бойові втрати лютого 2021: імена і фото загиблих

Бойові втрати лютого 2021: імена і фото загиблих

Погода

Погода

Форпост на Facebook