У червні 2020 року в місті Харкові зареєстровано випадок дирофіляріозу. Хвора звернулася за медичною допомогою до Комунального некомерційного підприємства «Міська поліклініка №6» Харківської міської ради зі скаргами на біль в правому вусі та відчуття дискомфорту під кон’юнктивою правого ока.
Хвора, побачивши нитковидне стороннє утворення в кутку правого ока, самостійно його видалила. Гельмінт був досліджений у бактеріологічній лабораторії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» і визначений, як Dirofilaria repens (розміром 12,5 см).
В осередку, за місцем проживання хворої, проведено епідеміологічне та ентомологічне обстеження та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.
Дирофіляріоз – трансмісивне паразитарне захворювання, яке передається через укуси кровосисних комах, здебільшого комарів. Зараження дирофіляріозом відбувається у період активного нападу комах (травень-жовтень), під час укусу яких в організм людини потрапляють личинки паразита, які повільно ростуть. У зв’язку з цим, клінічні прояви хвороби можуть проявлятися у будь – який період року.
Щоб попередити зараження дирофіляріозом необхідно використовувати репеленти для індивідуального захисту від нападу комарів, знищувати комарів у місцях виплоду, помешканнях, тваринницьких приміщеннях, проводити засітчування вікон та дверей від зальоту комарів, стежити за станом здоров’я домашніх тварин, обмежувати прогулянки тварин у вечірній час.