239087645732959320Оплески та приємні слова - єдина подяка, яку зараз отримують працівники обласного протитуберкульозного диспансеру у Львові. З березня медики - без зарплати. На другому етапі медичної реформи їхній заклад мали приєднати до Львівського центру легеневого здоров'я. Працівники диспансеру відмовилися - і звернулися до суду, пише сайт Podrobnosti

Не в кращому становищі і ті заклади, які виконали умови реформи . На їхніх медиків тепер чекає масове звільнення. Без роботи можуть залишитися майже півтисячі лікарів.

Світлана Косик, лікар-фтизіатр Львівського обласного протитуберкульозного диспансеру каже:

"Складно, добре, що є ще чоловік, допомагає. А так, взагалі-то складно".

Гроші на зарплату для двохсот працівників диспансеру раніше виділяли з обласного бюджету. Тепер директор медзакладу від обласної ради отримав лише відписку.

"Ми дістали офіційну відповідь з управління майном спільної власності, що в бюджеті Львівської області на 2020 рік фінансування з бюджету не передбачено", - розповідає Роман Квасній, директор Львівського обласного протитуберкульозного диспансеру.

На початку весни обласному та 8 районним диспансерам запропонували приєднатись до Центру легеневого здоров'я. Відмовився тільки Обласний. Від того часу гроші й не отримують. А тих, хто погодився, від злиття, чекали інші неприємності.

Ось такі листи "щастя" отримали керівники районних протитуберкульозних відділень. Це наказ керівництва Центру легеневого здоров'я про масове скорочення їхніх працівників. Із липня без роботи залишаться сотні медиків.

У найбільшому в області Дрогобицькому міжрайонному протитуберкульозному підрозділі зараз працює 71 працівник. Від липня залишиться четверо. Пролікувати амбулаторно 300 хворих буде неможливо, - каже директор медзакладу.

"Я не можу собі уявити - як для лікаря, як 2 медсестри зможуть собі дати раду. Тим більше, що пропонується закрити рентген-кабінет, лабораторію. Тобто, ніяких діагностичних можливостей, ніякої можливості щодо контролю якості лікування я не бачу", - каже Юрій Скурчанський, директор Дрогобицького міжрайонного протитуберкульозного підрозділу Львівського Центру легеневого здоров'я.

Майже півтисячі працівникам уже повідомили про скорочення. Серед них - медики Центру легеневого здоров'я. Також скоротити планують кожне третє ліжко-місце. Залишать лише 250. Гірше з лікарями-фтизіатрами. Двох з трьох звільнять. На всю область працюватиме лише 50.

Любомир Рак, директор Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру додає:

"Ми не маємо чим платити заробітну плату через те що Національна служба здоров'я України, стратегія, яка була затверджена у минулому році передбачала реформування служби продовж 20-23 років. Національна служба здоров'я України вирішила це реформування зробити продовж 2 місяців".

Протитуберкульозна служба Львівщини недоотримала 123 мільйони гривень.

"Це потягне за собою можливо великі ризики збільшення захворюваності на туберкульоз і розвиток нової епідемії туберкульозу в майбутньому через там 2-3 роки", - додає директор Львівського обласного протитуберкульозного диспансеру Роман Квасній.

Через масові скорочення та невиплату зарплат Україна, - яка, до речі, лідирує в Європі за рівнем поширення туберкульозу та смертності від цієї недуги, - може залишитись без лікарів. Тоді протистояти загрозі буде просто нікому.