55 main785467854Під час пандемії коронавірусної інфекції у найбільшій небезпеці опинились ті, хто щодня рятують людські життя. За статистикою - кожен п'ятий хворий в Україні-медик. Вони щохвилини ризикують власним здоров'ям, а натомість не отримують гідної оплати, пише Діло.

У ефірі ведучий Олег Радик обговорював проблеми медицини з одним із заступників Львівської облдержадміністрації – Іваном Собком, в.о генерального директора Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги – Яремою Качмарем та лікарем виїзної бригади – Михайлом Шибаєвим.

Медики скаржаться на маленьку зарплатню й погрожують страйком.

Додають, лише частина із медпрацівників отримали обіцяну владою 300 відсотків до зарплати. Ба більше, часто їздять на виклики в спецкостюмах, які й самі собі придбали.

«Жінка, яка має два роки стажу, отримала зарплатню – п’ять тисяч гривень, ви вважаєте це нормальна зарплатня людині, яка рятує життя? Якщо керівництво нас нас не почує, ми дамося до зупинки швидкої»

На запитання ведучого «Чи є доцільним в такий час, такі кардинальні дії» Михайло Шибаєв відповів, що таки зупиняти роботу не будуть, проте на гіпертонічні кризи, й подібні виклики теж не реагуватимуть.

Лікарі дали час владі до 13 травня, якщо ніякої реакції не буде, то вони вийдуть на страйк.

Натомість Іван Собко запевнив, що влада чує лікарів і готова відповісти на усі запитання, якщо вони без плакатів і криків.

Загальна сума, яку мали б виплатити за весь фактичний відпрацьований час усім працівникам роз’їзних бригад – 38 млн. гривень щомісяця. Проте лікарі готові шукати компроміс.

Іван Собко обурився на реакцію медиків і зазначив, що з такими маніпулятивними висловлюваннями, страйками – варто бути обережним.

«У нас, особливо на західній Україні, є такі штуки – нас не чують, ми будемо страйкувати, так перепрошую, давайте демократичну країну перетворимо в якісь хотєлкі, якшо так не буде, ми не будемо працювати, що за постановка питання, колеги?»

Найбільша потреба у водіях швидкої допомоги. Їх тарифна ставка – 2670 грн. Яким чином прожити на таку зарплатню – невідомо.

“Ми не маємо ділити людей на тих, що їздять на коронавірус й тих, що ні – потрібно знайти спільне вирішення проблеми. Якщо спілкування буде на ультиматах, вибачте, не в тій країні”

Обласний бюджет не може тягнути на своїх плечах усі дефіцити, прораховані вдало чи невдало. Якщо б медик отримував зарплатню вищу, той за премії ніхто б не сварився- це б мав покрити державний бюджет-додав він.