За словами народної депутатки Тетяни Циби (фракція «Слуга народу»), у проєкті пропонуються поняття «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі».
Зокрема, дискримінаційна реклама за ознакою статі – це та, яка:
- містить твердження та/або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою;
- містить твердження та/або зображення про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини;
- принижує гідність людини за ознакою статі;
- демонструє насильство за ознакою статі;
- містить зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкту з метою привернення уваги споживача, та/або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.
"Сьогодні засобами реклами в Україні нормалізується насильство, дискримінація, неповага", – зазначила Олександра Голуб.
Також розширюються загальні вимоги до реклами, а саме: у рекламі забороняється: вміщувати твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками походження людини та ін.
Нагадаємо, 23 грудня 2019 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики вирішив, що недоцільно включати до порядку денного сесії Верховної Ради України проєкт закону № 1145 «Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо заборони реклами алкогольних напоїв та врегулювання особливостей реклами тютюнових виробів». Голова Комітету Олександр Ткаченко тоді зазначив, що буде готуватися нова редакція Закону України «Про рекламу».