Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики відправив на доопрацювання скандальний законопроєкт Максима Бужанського №2362, який відтерміновує остаточну українізацію шкільної освіти. Як передає “Новинарня“, про це в четвер, 30 квітня, за результатами засідання повідомив член профільного комітету Володимир В’ятрович (“Європейська солідарність”).
“Законопроєкт Бужанського, яким планувалося продовжити перехід російськомовних шкіл на українську мову до 2023 року (за чинним – 2020-го) знову не підтримали на Комітеті й відправили на доопрацювання”, – розповів В’ятрович у Фейсбуку.
Як відомо, цього дня Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики розглядав законопроєкт №2362 нардепа-українофоба від “Слуги народу” Максима Бужанського. Він передбачає зміни до законів про мову і про освіту, які переносять із вересня 2020-го на вересень 2023 року перехід на українську мову навчання учнів 5-11 класів, що досі навчалися російською.
Як вважають громадські активісти з групи “Мова об’єднує“, “цей проєкт вигідний виключно Москві та промосковським силам в Україні”, і в разі ухвалення правок Бужанського перехід освіти на українську мову буде зірвано. Однак багато хто у владі виступає за розгляд цього проєкту на сесії ВР.
Міністерство освіти і науки виступає проти проєкту Бужанського, бо він суперечить цілям освітньої реформи і зводить нанівець трирічну підготовчу роботу.
За даними МОН, зараз є всі передумови для переведення з 1 вересня 2020 року на українську мову навчання 200 тисяч учнів 5-11 класів, які зараз навчаються російською. Тоді як у разі ухвалення “закону Бужанського” потрібно буде виготовляти підручники та інші матеріали російською мовою і лише цього року витратити з держбюджету додатково 56 млн грн.
18 березня профільний комітет Ради одного разу вже відклав розгляд “законопроєкту Бужанського” №2362.