54349853490569406554В Україні середнє споживання меду на душу населення складає близько 1 кг на рік. В зв’язку із загостренням ситуації з коронавірусом, в Україні зріс попит на мед. Окрім того, зріс ажіотаж на імбир, лимони і часник – останній подорожчав в українських магазинах майже вдвічі. Про це повідомив бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко, пише AgroReview.com

«Як відомо, споживання меду в Україні має сезонний характер — мед переважно сприймають як «ліки», а про зміцнення імунітету згадують зазвичай взимку та на початку весни. В той час як максимальну користь для організму можна отримати за умови регулярного споживання натурального меду», — зазначив Валерій Курейко.

Після загострення епідеміологічної ситуації у Європі та введення в Україні низки обмежувальних карантинних заходів, спостерігається зростання попиту на мед та продукти бджільництва, насамперед, пилок та прополіс, а також забрус. Споживачі поспішають придбати мед для себе та близьких, адже з кожним весняним тижнем у бджолярів його стає все менше, а мед нового сезону з'явиться на ринку не раніше червня.

«Логічно, що у ситуації, яка склалася, люди звернулися до перевірених віками засобів зміцнення та підтримки імунітету — до них традиційно відносять бджолиний мед. Звичайно, мед не є антивірусним засобом сам по собі. В той же час, у людини з хорошим імунітетом більше шансів не захворіти, а якщо навіть захворіє, то швидше подолати хворобу», — сказав Валерій Курейко.

Також він додав, що в Україні середнє споживання меду на душу населення складає близько 1 кг на рік, у Греції і Словенії споживання меду на душу населення складає понад 1,5 кг, а у Німеччині та Швейцарії — близько 1,3 кг на рік. Проте, вказані країни не є провідними виробниками меду, як Україна.

«Насправді 1 кг на рік — не так багато. Якщо виходити із рекомендованої добової норми, яка складає 1-2 столові ложки для дорослого, то 1 кг можна спожити менше ніж за 2 місяці, а за рік обсяг споживання складе 10-12 літрів на одну дорослу людину», — вважає Валерій Курейко.

Тим часом часник подорожчав вдвічі, частково через коронавірус. Про це повідомив виконавчий директор Української плодоовочевої асоціації Семен Крамаренка

“Порівняно з 19-20 числами минулого місяця ціни виросли практично вдвічі”, – йдеться в повідомленні. За словами експерта, на ціновий стрибок у сегменті часнику вплинуло одразу декілька чинників.

“Китай є головним постачальником цієї продукції в Україну, поставляючи при цьому 73% всього імпортованого Україною часнику”, – повідомляє експерт. В той же час поставки часнику з цієї країни впали максимально.

“Якщо говорити про запаси вітчизняного часнику, ще в кінці лютого їх залишилося дуже небагато, тому більшу частину пропозиції на ринках становив саме імпортний часник”, – відзначає Крамаренко.

На думку експерта загальний обсяг виробництва меду в Україні в 2019 р. досягнув понад 100 тис. т. При цьому, внутрішній ринок України споживає трохи менше половини від вказаного обсягу. Іншими словами, якщо в 2019 р. було вироблено понад 100 тис. т, а на експорт пішло 55,6 тис. т, то на внутрішньому ринку залишилося близько 40-50 тис. т.