filestoragetemp 28Кабінет міністрів України на своєму засіданні ухвалив проєкти постанови про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) та створення замість неї окремих органів, між якими будуть розподілені функції ДАБІ. Рішення було ухвалене з подальшим доопрацюванням.

Цей орган перетворився на осередок корупції, вважає новий прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"ДАБІ – «корупційний кліщ», який забирає обігові кошти з будівельного ринку. Уряд вирішив ліквідувати старий забюрократизований та корупційний орган і запровадити нову систему на основі прозорих та чітких правил гри", - каже Шмигаль.

Що пропонується створити замість ДАБІ:

  • державна сервісна служба містобудування, яка виконуватиме реєстраційні функції в галузі будівництва;
  • державне агентство техрегулювання. Це те агентство, яке стане локомотивом технічного регулювання в Україні стосовно параметральної системи, стосовно оновлення ДБНів та єврокодів;
  • державна інспекція містобудування, яка залишить за собою функцію нагляду та контролю в будівництві.

Нагадаємо, Державна архітектурна-будівельна інспекція України (ДАБІ) була створена у 2014 році і є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів через міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Основні завдання ДАБІ - здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт; здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві у визначених законодавством випадках; ліцензування будівництва об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) класами наслідків, та здійснення контролю за додержанням суб’єктами господарювання ліцензійних умов будівництва об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) класам наслідків.