У Львові врятували першого собаку завдяки новоствореному банку крові для тварин. Ледь живого цуцика поставили на лапи за допомогою переливання, повідомляє ТСН.
Двомісячну Грету вкусив кліщ, вона стала кволою і перестала їсти.
"Сказали мені, що лишилося 25% здорової крові, і якщо не зробити переливання, вона просто загине", - розповіла власниця песика породи хаскі.
У собачому притулку цуценяті влили еритроцитну массу, після чого Грета одразу ж почала одужувати.
"За першу годину часу вона вже почала піднімати голову, пробувала навіть злізти зі столу маніпуляційного, а на четверту годину вона себе почувала просто ідеально", - розповів лаборант Тарас Басараб.
Якби не переливання, цуцик міг би загинути, бо медикаментозне лікування тривале, а Грета маленька і стан її був дуже тяжкий. Вона стала першим собакою у Західній Україні, якого врятували за допомогою банку крові. Його поповнила 3-річна кане-корсо Боні, котра вже врятувала двох псів, щоправда, тоді їм проводили пряме переливання – від собаки до собаки.
"Так само, як ми приймаємо в дар чиюсь кров, ми повинні жертвувати, адже якщо ми не будемо цього робити, то не буде де її взяти, звичайно", - пояснює власниця собаки Євгенія Левіт.
Щоб стати донором, собаці має бути від 2 до 8 років, вона має бути щепленою і здоровою, а також важити не менше 25 кілограмів. Кров збирають у спеціальні контейнері, потім завдяки обладнанню розподіляють на необхідні складові, котрі вже й зберігають для переливання. Еритроцити в холодильнику можуть зберігатися 21 добу, плазма – рік. Великих запасів у банку крові не роблять, але мають список з десяти власників собак, які при потребі можуть стати донорами.
Ідея створити перший у західній Україні банк крові народилася менше року тому. Гроші на обладання, а це 275 тисяч гривень, збирали всім світом – влаштовували благодійні вечірки та фотосесії, друкували та продавали календарі з безпритульними собаками та ветеранами війни. Тепер за місяць ветеринари можуть рятувати від 5 до 30 чотирилапих пацієнтів.