Сьогодні, 12 червня, у Львові відбувся семінар за участі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), Центрального антикорупційного бюро Польщі (ЦАБ) та Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). Під час зустрічі директор НАБ України Артем Ситник, відповідаючи на запитання про досягнення Львівського антикорупційного бюро, зазначив, що його склад є не великим, тому не може охопити усіх проблем.
«Територіальне управління – це невеликий підрозділ НАБУ, який складається з 20 осіб. Він не є повноцінним НАБУ в певному регіоні. Тому, що загальний штат НАБУ – 700 осіб і створити повноцінне управління, які мають спецназ, оперативно-технічне управління немає змоги. Фактично це наше представництво тут. Є справи, які розслідуються по вашому регіону, наприклад, що стосується нардепів Львівщини, які є бенефіціарами різних схем. Допомагає нам в цьому Львівське територіальне управління. Детективи, які працюють у Львові мають два основних завдання – це формування оперативних позицій Антикорупційного Бюро в регіоні і допомога детективам центрального апарату в розслідуванні справ, які стосуються вашого регіону.
Тут якщо порівнювати Львівське, Одеське і Харківське управління НАБУ, то львівське є потенційно найсильнішим, оскільки було відкрито першим», - сказав Ситник.
Окрім того, сьогодні, директор НАБУ Артем Ситник запевнив, що на Антикорупційний суд будуть впливати.
Нагадаємо, 7 червня Верховна рада України ухвалила закон №7044 про Вищий антикорупційний суд України. Закон запрацює після обрання 35 незалежних суддів.