dc53fe88e3a560a30adc43a5258932adСьогодні, 12 червня, у Львові відбувся семінар за участі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), Центрального антикорупційного бюро Польщі (ЦАБ) та Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). Під час зустрічі директор НАБ України Артем Ситник заявив, що не поділяє ейфорії, яка виникла у суспільстві, через прийняття Закону про Антикорупційний суд, повідомляє кореспондент Форпосту.

«В суспільстві зараз йде ейфорія щодо прийнятого закону про Антикорупційний суд, але це не означає, що цей суд буде створений. Коли ми говорили два роки тому, що цей суд потрібно створювати – вся політична еліта була проти. Зараз вже різко змінюється відношення до цього питання, для цього є певні причини, і тепер всі розказують яка це перемога.

Я розділяв би два етапи: перший – це прийняття законопроекту, і другий – це створення Антикорупційного суду. Ми два роки намагались переконати суспільство у його необхідності і змусити політичну еліту за нього проголосувати. Ситуацію, яка є зараз порівнюють із спортивною риболовлею – ми розслідуємо, затримуємо, арештовуємо, а потім ці справи по півтора року не призначаються до розгляду. Це демотивує не лише суспільство, але наших працівників.

Антикорупційний суд будуть намагатись зробити залежним, будуть впливати на нього. Ризики з прийняттям цього закону не зменшились. Я сподіваюсь що найближчим часом буде прийнятий ще один формальний закон про створення цього суду і почнеться процедура його формування. Зі свого боку ми будемо уважно за цим спостерігати.

Самого лише закону не достатньо, аби переконати наших міжнародних партнерів і суспільство в антикорупційності. Лише після конкретних результатів роботи та вироків можна буде сказати, що проект вдався», – сказав Ситник.

Нагадаємо, 7 червня Верховна рада України ухвалила закон №7044 про Вищий антикорупційний суд України. Закон запрацює після обрання 35 незалежних суддів.