Український футбол поволі стає заручником політичних амбіцій. За останній час, «гра мільйонів» в Україні потроху помирає, але деякі політичні сили намагаються витиснути всі соки з майже небіжчика, яким є наш футбол.
Федерація футболу України зараз намагається з усіх сил – де завуальовано, де відкрито, - насадити у регіонах своїх політичних поплічників. Себто, не своїх, а президента ФФУ – Андрія Павелка, який є народним депутатом України від Блоку Петра Порошенка.
Зокрема, у Львівській області «негласним» куратором обласної федерації є депутат міської Ради – Григорій Козловський. Саме він свого часу «матеріально» і «морально» простимулював переобрання голови Львівської федерації футболу – Ярослава Грися. Тому, вдячного очільника можна часто побачити на матчах друголігового винниківського «Руха», президентом якого є вищезгаданий Козловський. Подейкують, що всі «федераційні» кроки пан Грисьо узгоджує з своїм «покровителем». Як все відбувається у Львові, можна лише здогадуватися, але на прикладі сусідів з Тернопільщини можна зрозуміти хімію усього процесу.
Президент Тернопільської обласної федерації футболу (ТОФФ) Володимир Мариновський нещодавно зустрівся з місцевими журналістами. На цій зустрічі він звинуватив першого віце-президента Федерації футболу УкраїниВадима Костюченка у використанні коштів від УЄФА за програмою «Хет-трик» для просування кандидатів від БПП у депутати.
«Кілька тижнів тому я зустрічався з Павелком і тепер мушу сказати правду. Павелко мене просив, щоб, незважаючи на наш конфлікт з Тарасом Юриком (народний депутат від БПП), я ніде не говорив про Блок Петра Порошенка. Але мене загнали в глухий кут, тому я змушений про це говорити. Я посварився з першим віце-президентом ФФУ Костюченком. Він відповідає за розподіл коштів за програмою «Хет-трик» (гроші виділяє ФІФА за цільовою програмою) спортивних майданчиків по регіонах. І кожен виконком, вже 2,5 роки за головування Павелка, я піднімаю це питання. Давайте ми чесно розподілимо ці майданчики». Ми вже знаходили місце, а наспродовжують годуватиобіцянками.Відбувається нечесний розподіл цих майданчиків. Як з'ясувалося згодом, все це робили для того, щоб використовувати ці майданчики в політичній боротьбі. Щоб завтратакий собі Юрик поставив 2-3 майданчики в області, я цього не виключаю, і йому вистачило б цього, щоб виграти вибори до Верховної Ради. Інших варіантів немає. Я впевнений, що все це передвиборча технологія до Верховної Ради», - заявив Володимир Мариновський.
«Чому Костюченко виступив проти мене? Тому що це його задум. Він займається Блоком Петра Порошенка.Зрозуміло, що коли на виконкомі стояло питання майданчиків - я йому більше всіх набрид. Але я і далі буду на цьому наполягати і буду бомбити його на кожному виконкомі, тому що я повинен приїхати до Тернополя і щось людям сказати. Зрештою, нас обдурили.
Ми минулого року отримали 200 м'ячів і повинні були отримати 2-3 майданчики. Та попри те, що на конгресі ФФУ Павелко оголосив про «план Маршала», про те, що вже в січні почнуть роздавати штучні газони, розповів про завод на бориспільській трасі, вже березень, а цих газонів ніхто не бачив і коли вони будуть - ніхто не знає. Обіцянки були на конгресі. Спершуговорили про те, що завод запустять у вересні 2016 року, потім на виконкомі сказали про 1 січня,а вже березень.
На виконкомі я задав питання «Де гроші Хет-трику?». 5,5 мільйонівна рік отримувала ФФУ на цю програму. Так, цього б не вистачило на всіх. Тому я пропонував провести чесне жеребкування між обласними федераціями. Мені відповіли, що ці гроші вже використали на будівництво того непрацюючого заводуз виготовлення полів.
Питання будівництва цього заводу не розглядалося в програмі. Хоча «Хет-трик» це цільова програма ФІФА. Як їх переконали - не знаю. Завод з українськими газонами - це було бзагалом добре, але ж нічого не запрацювало»
«Ми зараз подали на ФФУ позов до суду (щодо питання визнання виконкомом ФФУ нас нелегітимними і призупинення членства). Я не думаю, що суд буде говорити на чорне - біле, але ж ми живемо в Україні. Причому в Україні є й інші прецеденти. У Житомирі, в Херсоні по 2 федерації, які судяться. Це все - політичний конфлікт. Депутат від БПП Тарас Юрик хотів прийти до влади в обласному футболі, але законним шляхом зробити це йому не вдалося. Тому вони сфальсифікували документи, заявивши, що ТОФФ вже 10 років працює нелегітимно, і ми не зареєстровані. Люди Юрика написали листи до ФФУ (а вона їх підтримує, оскільки їх всіх об’єднує Блок Петра Порошенка) і сфабрикували справу так, що ми нелегітимні, щоб замінити нас новоствореною громадською організацією з Юриком на чолі», - каже В.Мариновський.
Голова ТОФФ сподівається, що суд ухвалить своє рішення до 14 квітня, коли конгрес ФФУ може затвердити створену Юриком організацію як обласну федерацію.
Яким буде рішення суду? Особливого оптимізму у Володимира Мариновського немає - українська Феміда не часто йде проти тих, хто при владі. Тому, схоже що плани представників БПП «повзучими» методами приватизувати весь український футбол можуть і здійснитися.