869696У Державному агенстві лісових ресурсів України пояснили, що таксація — це основоположний етап лісовпорядкування, що передбачає системне обстеження лісових насаджень з метою отримання повної, достовірної та об’єктивної інформації про їхній стан, склад та динаміку розвитку.

У межах таксаційних робіт фахівці Укрдержліспроекту визначають кількісні та якісні показники, що характеризують кожну лісову ділянку, зокрема:

- вид дерев, їх віку, висоти, діаметра, повноти;

- запас деревини, що зростає на лісовій ділянці та сухостійної деревини;

- оцінку стану насаджень, наявність уражень шкідниками, хворобами, слідів вітровалів, пожеж тощо;

- характеристику підросту, підліску, трав’яної рослинності;

- характеристику ґрунтових умов, гідрологічного режиму, типів лісу.

Усі зібрані дані фіксуються в таксаційних описах і цифрових базах даних, які є основою для:

- ведення державного лісового кадастру;

- планування проведення рубок головного користування, догляду, інших рубок та робіт, пов’язаних з веденням лісового господарства;

- визначення напрямів природоохоронних заходів;

- прогнозування відтворення лісів.

"Отже, таксація — це не просто вимірювання дерев. Це науково обґрунтований процес, що забезпечує основу для прийняття управлінських рішень у сфері сталого лісокористування", - зазначили у повідомленні.

До слова, ВО «Укрдержліспроект» у своїй роботі використовує сучасні методики таксації: GPS-технології, мобільні геоінформаційні системи, аерофотозйомку та супутникові дані. Завдяки цьому фахівці забезпечують точність обліку та аналітики, необхідної для ефективного управління лісовими ресурсами України.