На території Львівської області з 1 травня 2025 року вакцинуватимуть тварин.
Як повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області, розповсюдження принад здійснюється методом наземного розподілу на території польових та лісових угідь області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами.
Загалом буде розповсюджено 346 000 доз вакцини із розрахунку 25 принад на 1 км2 на території області площею у 13 840 км2:
- Дрогобицький район – 720 км2;
- Золочівський район – 1 660 км2;
- Львівський район – 3 196 км2;
- Самбірський район – 2 200 км2;
- Стрийський район – 2 314 км2;
- Червоноградський район – 2 140 км2;
- Яворівський район – 1 520 км2;
- Львівська МТГ – 90 км2.
Вакцина має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів. Зовнішня оболонка виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу.
На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.
У розповсюдженні принад з вакциною беруть участь 247 робочих груп, до складу яких входять представники управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, державних лікарень ветеринарної медицини, районних військових адміністрацій та Львівської міської ради, органів місцевого самоврядування, територіальних управлінь, відділів, відділень Головного управління Національної поліції у Львівській області, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, користувачів мисливських угідь.
У прикордонній смузі кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу дозволено проводити лише після отримання дозволу прикордонників та наказу Міністерства внутрішніх справ.
Довідково
Сказ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати тварин. Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і може закінчитись летально.
Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність, вдень з’являються в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на тварин, людей.
Основним джерелом вірусу сказу в Україні є лисиця червона, яка є найбільш масовим видом хижаків в Україні. Сказ підтримується там, де щільність червоної лисиці досягає більше однієї голови на 1000 га угідь. Хвора на сказ лисиця здібна за добу пробігати 10-15 км, контактуючи з безмежною кількістю різних видів тварин і, в першу чергу, з собаками, котами, худобою, яка утримується на пасовищах. А це, в свою чергу, збільшує кількість хворих на сказ свійських тварин та наближає сказ до людини.