Сам «скоро колишній ректор» на виборах лобіює ніякого управлінця і блискучого (мабуть) науковця старенького Гладишевського. Він планується ширмою для Мельника. Бо той хоче очолити, як радник Вчену Раду і далі заправляти банкетом. Задіяний за всіма комуністичними принципами адмінресурс. На викладачів тиснуть і дають премії. Про банкети у ректора і чому Гладишевський незаконно суміщав посади (НАЗК має зняти зі встидом його з виборів, там тягнуть режисерську паузу) - читайте у недалекому майбутньому на «Форпості».
11 квітня 2025 року відбулася конференція трудового колективу ЛНУ ім. Івана Франка. Для участі у роботі конференції зареєструвалися 238 делегатів.Про приховане непублічне рішення щодо майбутнього працевлаштування нинішнього в.о. ректора Володимира Мельника радником майбутнього DailyLviv.com дізнався від делегата конференції трудового колективу, професора Ярослава Гарасима, кандидата на посаду ректора, вибори якого відбудуться 22 квітня.
"Не повірите, але радником ще не обраного ректора буде старий ректор Володимир Мельник. Але тільки не подумайте, що радити він буде на громадських засадах. 1,2 млн грн - це річна зарплата Мельника на посаді радника.До речі, підкажіть. В Політехніці Шаховська вже призначила Бобала своїм радником з такою ж зарплатою в 1,2 млн грн на рік? Бо була інфа, що таке рішення вже обговорювалось і там", - зазначили у Telegram-каналі "Політичний треш".
До слова, професор Гарасим спочатку проголосував "за", а потім письмово відкликав свій голос. Єдиний з усіх 238 делегатів конференції.
"Перше питання порядку денного звучало дуже загально "Про внесення змін до Статуту Університету". Свій голос "за" стосовно першого питання порядку денного засідання Конференції трудового колективу від 11 квітня 2025 року я відкликав тому, що під час представлення цього питання доповідач не розкрив суті усіх пропонованих змін, наголосивши лише на правонаступності приєднаного до Університету Інституту фізики конденсованих систем НАН України ім.О.Влоха та додав ще про "деякі питання, що стосуються Вченої ради та Ректорату", - прокоментував Ярослав Гарасим. - Інформацію про посаду радника ректора він не озвучив, а лише вивів на екран, відчитати який було не так легко. Крім того, не було сказано жодного слова про те, що така зміна потребує внесення поправок до кошторису Університету, адже виконання норми Статуту Університету в пункті 6.7 про запровадження посади "радника ректора" потребуватиме приблизно 1.2 млн додаткових коштів на рік. Свій голос "за" я відкликав, написавши відповідну письмову заяву на ім'я Голови конференції трудового колективу. Результати голосування до відкликання мого голосу: "за" - 238 з 238, тобто одноголосно".
Варто зазначити, за принципом відбору делегатами конференції трудового колективу були лише троє з дев'яти теперішніх кандидатів на посаду ректора. З усіх дев'яти кандидатів також щонайбільше троє з них захочуть мати високооплачуваним радником колишнього керівника ЛНУ ім.І.Франка. А зміни до статуту університету, крім усього, потребують ще затвердження у Міністерстві освіти і науки. Вочевидь, поспіх 11 квітня насторожить Київ, оскільки, наприклад, в НУ "Львівська політехніка" спочатку обрали нового ректора, а вже після цього вирішували долю його головного радника.