У Львові приватні та комунальні перевізники вимагають від міської влади підвищення плати за проїзд в автобусах. Кажуть, 7 гривень — збитковий тариф, має бути не менше ніж 14 гривень за одну поїздку.
Про це власники маршрутів заявили у львівській мерії, пише «ВЗ». Перевізники скаржаться, зокрема, на карантинні обмеження щодо кількості пасажирів у салоні (лише сидячі місця), продовження маршрутів до сіл, які входять у Львівську ОТГ, і підвищення мінімальної зарплати.
«Треба сказати людям правду про те, що перевезення — це дорого. Наприклад, у Європі середня вартість проїзду у громадському транспорті — 40 грн. А у нас — 7 гривень. Половина з тих, хто їздить у салонах автобусів, — пільговики», — заявив директор підприємства «Успіх БМ» Юрій Мельник.
«Чим довше тягнемо з підняттям тарифу за проїзд, тим більше влазимо у борги, — наголосив інший перевізник, Ігор Самардак. — Якщо тариф піднімуть аж за пів року, то у нас будуть борги за кредити, котрі ми взяли на купівлю нових автобусів. Тоді вища плата за проїзд уже нічого не змінить… Тарифи треба підвищувати вчасно», - додав Мельник.
Директор комунального підпримства АТП № 1 Орест Хамула запевняє, що економічно обґрунтована ціна за проїзд — 14 грн. Проте чимало перевізників готові їздити за меншої вартості квитка, наприклад, за 10 гривень. Є інший варіант виходу з критичної ситуації — аби з міської скарбниці надали кошти на покриття збитків. Наприклад, торік ЛКП «Львівелектротранс» та АТП № 1 отримали по 50 мільйонів гривень за «збитковий тариф». А от приватні перевізники залишилися обділеними.
Як розповів начальник управління транспорту Львівської міської ради Орест Олеськів, попри бажання перевізників, тарифи наразі не будуть підвищувати.
«Власники маршрутів порушують це питання, але під час карантину не варто підвищувати плату за проїзд, — вважає чиновник. — Будемо шукати інші варіанти, аби покрити перевізникам фінансову різницю. Під час пандемії їхні заробітки знизилися, бо діють обмеження щодо кількості пасажирів у салоні. Також тепер чимало автобусів їдуть до сіл Львівської ОТГ, і коштує це 7 гривень. Раніше приміські перевізники їздили за 15».
На запитання про те, чи коректно вимагати підвищення плати за проїзд, коли усі автобуси приватних перевізників з’їжджають з маршрутів уже о 19-й годині, Олеськів відповів:
«Це насамперед наслідок карантинних обмежень. Пасажиропотік знизився, доходи теж. Це стосується не лише приватних перевізників, а й комунальних. Водіям невигідно їздити ввечері. Шукають сотні причин, аби з’їхати з маршруту… Поки водії збириють за проїзд готівку, доти буде проблема поганого обслуговування вечірніх рейсів. Ситуацію міг би змінити електронний квиток. Та до його запровадження мусимо знайти якесь рішення, щоб транспорт нормально функціонував і в час пік, і увечері», - пояснив Орест Олеськів.