Однак чи варто робити таке тестування самостійно, коли поруч нема медика. Журналісти запитали у головної епідеміологині Львівщини Наталії Тімко. Експертка не рекомендує робити це самостійно. І на це є кілька причин.
Причина перша – безпека процедури:
Бажано, щоб швидкий тест робив медичний працівник. Ці тести є різні – десь потрібна кров з пальця, а десь кров з вени після центрифугування. Окрім цього, коли є прокол пальця, то ця процедура має бути асептична, тобто палець треба протерти спиртом і правильно проколоти, щоб не було нагноєння чи інших ускладнень,- пояснює Наталія Тімко.
Причина друга – тлумачення результату:
Тест потрібно правильно відчитати. Наприклад, якщо ледь видно другу смужку і тест негативний, людина може хвилюватися і думати, що тест позитивний, – уточнює фахівчиня.
Причина третя – результат тесту – не діагноз:
Тест – це як скринінг. Позитивний тест не є підставою для встановлення діагнозу, бо тест може бути як і хибно позитивний, так і хибно негативний. Тому набагато ефективніше, коли людина іде на професійний пункт забору, там проводять тести, а потім людині пропонують підтвердити іншим методом або н,- говорить Наталія Тімко.
І додає:
"У домашніх умовах я б не радила це робити. Такі тести варто використовувати як скринінг мобільним бригадам, у лікарнях. А самим вдома, я вважаю, що це неправильно", - каже Наталія Тімко.
Раніше, львів’янин навіть зняв на відео, як він робить собі такий тест, заручившись підтримкою лікаря. І пояснив, як це робити правильно.
13 квітня від ранку до 16.30 з підозрою на коронавірус на Львівщині звернулись ще 34 людини.
Наразі на Львівщині коронавірус підтвердили у 124 людей. 5 з них померли. 6 одужали.